Atelierul Creativ cu Flori Presate gazduit de Ototo Station (Strada Sfintii Voievozi 20-24, Bucuresti) este o experienta unica, in care participantii descopera frumusetea florilor conservate cu grija si isi exprima creativitatea si simtul artistic prin realizarea unor lucrari deosebite, într-un spațiu prietenos și confortabil.
Creatorii de frumos vor lucra cu delicatete, manuind petale și frunze fragile, si isi vor exprima viziunea creativa prin aranjarea atenta a elementelor florale pe o hartie sustenabila.
În cadrul acestui eveniment vor fi realizate semne de carte și tablouri format 21x30cm, înrămate.
Noi venim cu toate materialele necesare: o diversitate de flori presate, hartie reciclata cu insertii vegetale, pensete, putin lipici, si, bineinteles, o atmosfera plina de voie buna.
Atelierul este mai mult decat o activitate creativa, este o experienta inedita de relaxare, in care te conectezi cu natura lucrand cu flori presate, intr-o atmosfera placuta.
Iti mai spunem ca, la final, stii ca ai petrecut un timp de calitate alaturi de oameni care au preocupari asemanatoare cu ale tale si tii in maini cateva obiecte unicat facute, cu bucurie, de tine. Le poti darui cuiva drag sau ti le oferi chiar tie.
Te invitam sa descoperim impreuna frumusetea subtila a lumii care ne inconjoara!
Important:
- Atelierul are loc la Ototo Station (Strada Sfintii Voievozi 20-24, Bucuresti) în data de 17 iunie 2026, în intervalul 18.00-20.30
- Numarul de locuri este limitat la 10